Zvláště v zimě potřebuje každý z nás bohatý přísun vitamínů, minerálů, a jiných pro zdraví prospěšných látek, aby své tělo udržel v dobré kondici a přežil zdravotně rizikové období v dobré kondici. Ve skutečnosti jsou ovšem tyto vitamíny potřeba celý rok, ovšem v zimě je těžké se k nim dostat v přirozené podobě, pokud pomineme chemicky ošetřené ovoce z dovozu. A nákup vitamínových preparátů z lékárny je poměrně drahá záležitost. Nicméně existuje jeden chytrý způsob, jak na vše vyzrát a dopřát si kdykoli v roce bohatý přísun toho nejlepšího, co nám příroda nabízí. Řeč je o klíčení semínek, tedy o procesu, o který se ve skutečnosti stará sama příroda, takže pokud uděláme jen tak málo, že semínkům poskytneme to nejdůležitější, co k vytvoření výhonku potřebují, budeme brzy sklízet bohatou úrodu nabitou tím nejdůležitějším pro zdraví.

řeřicha

Klíčení semínek je aktivita, které se můžete věnovat prakticky kdekoli, bez ohledu na to, kolik máte v bytě místa, kolik máte peněz anebo jak veliké jsou vaše zahradnické zkušenosti.

slunečnice

Postup je snadný: Stačí zvolit konkrétní druh semen, jehož výhonky chcete sklízet, poté jej vložit do vhodné nádoby a zalít vodou. Semena do druhého dne nabobtnají a nastartují klíčení. Když vodu slijete a budete je nadále udržovat vlhká, v teple a na světle, již brzy se objeví první klíčky, a již za pár dní je budete moci konzumovat.
A záleží pouze na vás samotných, jaký konkrétní druh semen si zvolíte, a v jaké podobě si na nich pochutnáte. Záleží pouze na tom, abyste si ke klíčení koupili zdravotně nezávadná, a tedy chemicky neošetřená semena. Výhonky můžete následně konzumovat jak v syrovém, tak tepelně upraveném stavu, nicméně v syrových klíčcích se plně zachovají všechny důležité látky, které obsahují. Skvěle se hodí do polévek, pomazánek jako příloha k hlavnímu jídlu, na ozdobu chlebíčků anebo jako náplň různých sendvičů. Vždyť vašim chutím ani fantazii se meze nekladou!

Ohodnoťte příspěvek