Severní Morava ukrývá zajímavá místa a rozhodně se nejedná o zapomenutý kraj, poškozený v důsledku těžby černého uhlí a zasažený smogem z vítkovických oceláren. Zajímavými místy z hlediska turistického ruchu jsou např. města Opava, Kopřivnice, Nový Jičín, Příbor a celá oblast v okolí Frenštátu a Rožnova pod Radhoštěm. Jedním z nejkrásnějších měst, kam na školní výlet, je Štramberk s dominantním gotickým hradem a jeho věží nazývanou Trúba, která je využívána jako vyhlídková věž. Zajímavých tipů na výlet je zde ale více.

roubenka

Štramberk, to není jen vyhlášená Trúba a starobylý hrad

Mini Zoo – město se může pochlubit i zajímavou expozicí zaměřenou na ryby a plazy a na vybrané druhy tropických rostlin. Zajímavostí je, že jde takříkajíc o rodinnou firmu, která úspěšně provozuje tuto činnost již déle než patnáct let. Jde spíše o zajímavé hobby, a to se také projeví na celkové atmosféře, už jen proto, že tuto činnost nikdo nesponzoruje, ani dotace z evropských fondů. Máte tedy jedinečnou možnost zavítat do království exotických druhů mořských ryb v obrovských akváriích a spatřit jedovaté i nejedovaté hady nebo ještěry.

Botanická zahrada – zajímavý nápad se tu zrodil již v roce 1996, k jeho realizaci však vedla trnitá cesta.  Zahradní komplex měl vzniknout v bývalém areálu opuštěného lomu, kde se již od poloviny devatenáctého století těžil vápenec. Po skončení těžby se prostor využíval jako městská skládka a částečně také jako škvárové fotbalové hřiště. Zdevastovaný lom bylo nutné zbavit odpadků a teprve po dvou letech bylo možno začít s výsadbou prvních rostlinných druhů. Vysazovaná suťová vegetace přilákala i řadu živočichů, především obojživelníků, ptactva a hmyzu, například tu můžete spatřit překrásné motýly. Entomologové jich tu napočítali více než tisíc druhů.

sukulenty

Jeskyně – v areálu botanické zahrady byla v roce 1999 objevena pod škvárovou skrývkou ukrytá přes 50 metrů hluboká jeskyně. O čtyři roky později se do hlubin spustili první speleologové, kteří ji mohli kvalifikovat mezi nejhlubší jeskynní systémy v Česku.

Štramberk – tip kam se vydat na školní výlet
5 (100%)1