Pořídit si mobilní dům je maximálně výhodné, zkuste si to spočítat také:
Pořízení mobilního domu znamená maximální úsporu peněz, protože žádné jiné plnohodnotné bydlení neseženete za tak výhodnou cenu. Postavit anebo rekonstruovat rodinný dům, byť i malé velikosti, je otázkou v řádu několika miliónů korun. Koupě anebo rekonstrukce bytu může být sice o něco levnější, nicméně stále to není záležitost, která by váš rozpočet výrazně nezatížila. Mnohdy vás tak pořízení vlastního bydlení zatíží velkou hypotékou na dlouhé desítky let dopředu, kdy se budete bát, abyste měli vždy dost peněz na splácení, a o svou střechu nad hlavou jste nepřišli. Mobilní dům si naopak můžete koupit za bezkonkurenčně nízkou cenu, takže si přitom mnohdy vystačíte s vlastními úsporami anebo třeba jen s malým úvěrem.

předání

Na tento typ bydlení nebudete muset dlouho čekat. Nastěhovat se budete moci již několik málo měsíců poté, co si dům objednáte. Takže zatímco stavba běžného domu trvá minimálně rok, tak v tomto případě budete bydlet ještě ve stejné sezóně, anebo ještě dokonce rychleji, pokud si nekoupíte dům nový, ale již použitý, který vám tak může sloužit prakticky ihned po přepravě na místo.

Stavba nového domu je nekonečným bojem s úředníky a bez mnoha razítek úřadů se při ní neobejdete. Navíc budete potřebovat stavební dokumentaci, a ještě mnohé jiné podklady. Rekonstrukce staré nemovitosti je o něco snazší, ale také je potřeba oběhnout několik míst. Naopak pořízení a usazení mobilního domu vás v tomto případě ani trochu nezatíží – nebudete k tomu potřebovat ani jedno úřední razítko.

domácnost

A nejlepší na tom všem je jistě to, že pokud se někdy rozhodnete změnit svou adresu, můžete vzít své bydlení s sebou. Díky tomu, že nemá žádné pevné základy spojené se zemí, tak není problém jej kdykoli kamkoli přestěhovat. Případně se můžete přestěhovat jinam a stávající mobilní dům využívat jako rekreační objekt.

Ohodnoťte příspěvek