Jak mnozí správně tuší, tak se bude jednat o kuchyni. Bez ní se skutečně neobejdeme, a i když budeme bydlet v malinkém bytě, rádi si vyhradíme pro ni alespoň malinký volný kout. Nicméně větší plochy si mohou dovolit daleko jiné možnosti. Poslední dobou je poměrně rozšířený trend propojit obývací pokoj s jídelním stolem nebo zkrátka spojit kuchyni s obývákem. Má to samozřejmě svoje výhody, ale také nedostatky. V tomto případě by bylo lepší si nechat udělat návrh od bytového architekta, aby vše krásně ladilo a vstup do těchto prostorů byl příjemný. Jinak kuchyně rozhodně není prostor pro odpočinek. Je poměrně dost zatížena na provoz a tak je na místě sem pořídit kvalitní materiál.

rustikální kuchyně

Kuchyně mají mnoho podob

Na pohled mohou vypadat každá jinak, přesto jedno budou mít stále společné. Tato místnost by totiž měla být takovou chloubou paní domu, která zde bude organizovat vše potřebné pro svoje nejbližší. Vyplatí se dokonce pouvažovat o tom, že by byla vhodnější, kdyby byla dělaná přesně na míru, potom by se zde dalo vytvořit mnoho různých úložných ploch, které by se sem designově hodily. Poslední dobou jsou opět žádané rustikální kuchyně a jejich provedení může být v podstatě různé. I do malého prostoru se dá vkusně umístit tento skvost.

kuchyně rustikální

  • Rozhodně záleží v první řadě na kvalitním materiálu, který bude tvořený z kamene nebo masivního dřeva. Jedná se o přirozený, přírodní vzhled a tím samozřejmě vypadá ihned velmi útulně.
  • Někdo může tuto kuchyni tak trochu vylepšit s lehkou patinou. To rázem bude vzpomínka na dávné časy u venkovské babičky na prázdninách. Patina totiž dodá kuchyni takový přirozený vzhled, a když ji doplníme různou keramikou nebo skleněnými doplňky, rázem máme nádhernou kombinaci na světě.
  • Nejčastěji se pracuje s dubem, třešní nebo ořechem, což je dřevo, které je považováno za vysoce kvalitní a trvanlivé. Samozřejmě se může různě namořit, sametově natřít nebo pouze nalakovat, to již záleží na vkusu.
  • Nesmíme nikdy zapomenout na správné osvícení. Moderní technologie LED je vysoce úsporná, tudíž si lze zvolit i více druhů světelných doplňků.

Ohodnoťte příspěvek