Zdálo by se, že je vcelku jedno, do čeho člověk zásilku, jež má být odeslána někomu jinému, zabalí. Že jde hlavně o to, aby se to nerozsypalo a aby se na to dala napsat adresa, kde a u koho to má skončit.
Ovšem opak je nejednou pravdou. Nejednou i na takovém obalu záleží, a to dost možná i mnohem více, než by se mohlo zdát.

pytel

Vezměte si třeba takovou kartonovou krabici. Ta je vcelku pevná a věci se do ní vkládají poměrně snadno. Jenže má i svá negativa. Pokud totiž v ní uložené věci nejsou přesně na míru, válí se v ní ze strany na stranu, otloukají se o stěny a jsou-li křehčí, mohou se snadno poškodit. Takže se ona krabice musí vycpat; a když ji pak na poště úředníci zváží, platí člověk nejen za poslání žádoucího obsahu, ale i za onen zcela zbytečný balast. A nemusí to být právě levné. A když se to vezme kolem a kolem, ani tato krabice není zase až tak odolná, může se pomačkat, poškodit nebo dejme tomu promočit. A obsah tak může doznat újmy.

Když člověk zabalí zásilku jenom do papíru, je to ještě horší. Protože ten se potrhá, promočí nebo ušpiní ještě snáze. A jeho jedinou předností je to, že se tento nemusí vycpávat nějakými zbytečnostmi, zmuchlanými papíry, bublinkovou fólií a podobně.
Takže je nasnadě, že kdo přemýšlí, zvolí k posílání kdečeho raději plastové obálky. Protože ty mají ve srovnání s výše zmíněnými obaly nejednu přednost.
Předně zde není třeba tolik utrácet za v podstatě zbytečný obal, který jenom poslouží přepravě a pak se vyhodí, a tím se dá ušetřit vcelku nemalý peníz, zejména je-li odesílatel na poště pečený vařený, jak se říká.

barevné obálky

Dále jsou tyto obálky zvenku bílé a zevnitř černé, jsou tudíž zcela neprůhledné a dá se v nich posílat cokoliv bez rizika, že to uvidí někdo nepovolaný.
Jsou nepromokavé a chrání obsah před vodou i nečistotami, takže je tu daleko menší riziko poškození zásilky, ať už se jedná třeba o textil nebo nějaké tiskoviny.
A člověk si může nechat udělat takové obálky i s navrženým potiskem, aby byl zajímavější nebo si tím ušetřil práci.
Plastové obálky jsou prostě dobrá volba. Pro kohokoliv, vás nevyjímaje.

Ohodnoťte příspěvek