Také uvažujete o nábytku z palet? Vězte, že nejste sami, Češi jsou totiž národem nesmírně tvořivým a zvídavým, máme v genech po předcích zakódovánu šikovnost a nápaditost, v minulosti bylo nutné si častokrát poradit i v nouzových situacích a vytvořit ve finále „z nouze ctnost“.  Vyřazené přepravní bedny a palety původně končily na skládkách nebo jako palivo, postupně se z tohoto materiálu stal dokonce i business.

euro palety

Dá se i rozebrat

Značnou předností jsou jejich unifikované rozměry. Europalety jsou dokonce certifikované a čerpat z této výhody lze převážně u výroby lůžek nebo křesel a sedacích souprav. Jednotlivé kusy se ovšem dají i rozebrat, máte pak k dispozici jednotlivá prkna a tvoříte z masivního kvalitního a proschlého dřeva. Jednoduše pak poskládáte vedle sebe části potřebné pro zahradní houpačku, zásobník na balkonové květiny, truhlík na okrasné dřeviny, dílenský stolek, polici a mnoho dalších nápadů. Stačí zabrousit na internet a zadat klíčová slova, mezi nimiž převažují různě skloňované „palety“, a zatočí se vám hlava z té nepřeberné škály různých nápaditých řešení.

Vyrobit lze i neuvěřitelné kousky

Nejčastěji se tvůrci zaměřují na konferenční stolky a lůžka. Lze je koncipovat velmi různorodě, a pokud vám schází invence, nebo si netroufáte do složitějších montáží, vystačíte i s jednoduchým stylem, kdy se palety https://www.paletymorava.cz/ pokládají na sebe, vedle sebe a doplňují se horními deskami, případně prkny z rozebraných dílů.

palety

Pro stolek budete potřebovat pouhé dvě europalety (vhodnější jsou již broušené), ke spodnímu dílu lze připevnit kolečka a v podobném stylu může být zhotovena i pohovka nebo odkládací prostor jako stojan na televizi, nebo praktická knihovna.
Na výrobu nábytku se dokonce specializují i některé firmy, nabízí skutečně zajímavé variace výrobků, např. desky stolků skládané jako mozaiku nebo spirálu z rozebraných prken, ateliérový nábytek, prostorné obývací stěny, předsíňové sestavy pro odkládání šatstva a obuvi a mnohé další.

Stylový a praktický nábytek z masivu může být i z palet
5 (100%)1