Už vidím zděšené výrazy tváří, kteří se stále lopotí se svojí váhou. Mnozí z nás vyzkoušeli již kdejakou dietu a také si z ní odnesli ponaučení. Některé jsou tak bláznivé, že už nikdy více. Ovšem u některých je nastavený režim celkem dobře a tělu prospívá. Daleko lepší bude se soustředit na to, co jíme a co máme rádi. Ono totiž mnohdy stačí změnit svůj stravovací režim, nezdravé potraviny nahradit zdravými, co tělu prospívají a hlavně mu mají co předat. A navíc existuje dalších spoustu doplňků stravy, které nám pomohou korigovat naši nenasytnost nebo i dojídání po dětech, které nám stejným způsobem nepomůže. Příprava pokrmu se tak stává hrou a zároveň hledáním pokladů v regálech obchodů. Mnohdy stačí cukr nahradit javorovým nebo datlovým sirupem, medem, ale i ovocným koncentrátem. Bílou mouku nahradit vločkami nebo žitnou moukou a podobně.

koktejl

Pocit hladu se dá zvládnout i nápojem

Někdy se zkrátka objeví ten nepřekonatelný pocit hladu, chutě a mnohdy zde selháváme. Co zkusit být připraveni. Na trhu se dají běžně zakoupit dietní nápoje, které pomohou v utišení kručícího žaludku, poskytnou lahodnou slast na jazyku a ještě se po nich hubne. V žádném případě ale nejsou náhradou za jídlo. Pouze doplňkem. Koktejl na hubnutí je sice nutričně vyvážený a obsahuje vyšší procento vlákniny, která má za následek pocit nasycení, ale měl by být pouze náhradou za svačinu nebo součástí jídla. Je to prakticky hotový nápoj, který je v podobě prášku nebo lze si jej zakoupit rovnou jako koncentrát. Snadno se rozmíchá ve vodě nebo v mléce. Také si ho můžeme zakoupit v různých příchutích, tudíž přesně podle toho co máme rádi a co nám chutná.

ovocné koktejly

Koktejl není náhradou za pitný režim

Ten, kdo si chce upravit svoji váhu, tak by rozhodně neměl zapomínat na pitný režim. Nejlépe čistou vodu. Může být ochucená citronem. Koktejl je sice hutný a tekutý, ale v žádném případě nenahradí nezbytně nutné tekutiny pro náš organismus. Velmi nebezpečné je opomíjet zásobování vodou, jelikož bez tekutiny se zkrátka neobejdeme.

Zdravě hubnout je legrace
4 (80%)1