V poslední době se tu a tam objeví zmínka o tom, že kdesi v Asii vyrábějí za hříšné peníze přímo dokonalé napodobeniny našich drahých poloviček, jimiž si lze v mnoha ohledech nahrazovat životní partnerky. A už docela dlouho je i u nás známo, že existuje něco podobného, ovšem daleko levnějšího a také vzhledově neuspokojivějšího, nafukovacího.
Ale o těchto imitacích lidí se dnes zmiňovat nebudu. Protože ty jsou buď moc drahé na to, aby byly využívány jako krejčovské panny, nebo nevydrží a nesplní to, co by u krejčího vydržet a splnit měly.

panna

Určitě víte, co to taková krejčovská panna je. Jste-li z mé nebo ještě starší generace, dost pravděpodobně jste se s nějakou takovou setkali i osobně někde v krejčovské dílně, když vám tam šili nějaké ty slavnostní šaty nebo oblek na míru, jste-li mladší a honosné společenské akce nevyhledávající, pak jste takovou mohli zahlédnout třeba alespoň někde ve výloze obchodu.

Jakkoliv si musíme přiznat, že tyto panny mají do žen (a pochopitelně v některých případech i mužů) z masa a kostí přece jenom dost daleko, provázejí naši společnost už hodnou řádku let a nezdá se pravděpodobné, že by jen tak zmizely z povrchu zemského. A to proto, že mohou nabídnout to, co nám právě skuteční lidé poskytnout nedokážou. Nebo by spíše sice dokázali, ale nepřimějete je k tomu.
Třeba taková kovová krejčovská panna dobře poslouží k aranžování šatů, tedy k takové prezentaci, jež u zákazníků vzbudí větší zájem než pouhé šaty na ramínku nebo dokonce složené do komínku. Hodí se do prodejny i bytu, nejlépe do nějakého romanticky laděného interiéru.

Krejčovská panna pro domácí švadlenky i profesionální šičkypak je ideální pro to, co o ní už sám její název vypovídá, mimo aranžování je vhodná i k šití, stejně jako dětská krejčovská panna s dřevěným či kovovým stojanem i bez nebo krejčovská panna pánská.

metr

Na kterémkoliv modelu tohoto tovaru lze šaty prezentovat a někdy i šít. A pokud je něco podobného vaším záměrem, pořiďte si takovouto pannu i vy.
Oklamaní kamarádi vám budou závidět, budete-li jim poněkud zkresleně vyprávět o tom, že jste si domů pořídili nějakou skvělou pannu, a vy sami také nepřijdete zkrátka.

Protože je nasnadě, že mezi živými lidmi neseženete nikoho podobného. Nikoho, kdo by vám držel neomezeně dlouho oblečení ve výloze nebo při vašem šití riskoval popíchání jehlou. A to bez remcání.

Ohodnoťte příspěvek